Hallituksen jäsenet

Puheenjohtaja
Jarmo Oksi
(jarmo.oksi@utu.fi)
TYKS, Infektiotaudit AC2
PL 52
20521 Turku

Sihteeri
Ulla Hohenthal
(ulla.hohenthal@tyks.fi)
TYKS, Medisiininen toimialue, Infektiotaudit
PL 52
20521 Turku

Rahastonhoitaja
Emmi Sarvikivi (emmi.sarvikivi@thl.fi)
THL/Terveysturvallisuusosasto
Mannerheimintie 166
Helsinki

Muut jäsenet
Pia Kivelä
(pia.kivela@hus.fi)
HUS, Meilahden kolmiosairaala, 1. kerros
PL 372
00029 HUS

Ville Lehtinen (ville.lehtinen@phsotey.fi)
K-SKS, Sairaalahygienia- ja infektioyksikkö
Keskussairaalantie 19
40620 Jyväskylä

Terhi Partanen (terhi.partanen@ppshp.fi)

Marko Rahkonen (marko.rahkonen@soite.fi)
Soite, Keski-Pohjanmaan KS, Infektioiden torjuntayksikkö
Mariankatu 16-20
67200 Kokkola

Marianna Riekkinen (marianna.riekkinen@hus.fi)

Katariina Sivenius (Katariina.Sivenius@kuh.fi)
KYS, Medisiininen keskus
PL 100
70029 KYS

Jaana Syrjänen (jaana.syrjanen@pshp.fi)
TAYS
PL 2000
33521 Tampere