Hallituksen jäsenet

 

Puheenjohtaja Pia Kivelä (pia.kivela@hus.fi)
HUS, Meilahden kolmiosairaala, 4. kerros
PL 372
00029 HUS

Varapuheenjohtaja Ville Lehtinen (ville.lehtinen@phhyky.fi)

Sihteeri Marianna Riekkinen (marianna.riekkinen@hus.fi)
HUS, Meilahden kolmiosairaala, 1. kerros
PL 372
00029 HUS

Rahastonhoitaja Emmi Sarvikivi (emmi.sarvikivi@thl.fi)
THL/Terveysturvallisuusosasto
Mannerheimintie 166
Helsinki

Muut jäsenet

Jarmo Oksi (jarmo.oksi@utu.fi)
TYKS
PL 52
20521 Turku

Terhi Partanen (terhi.partanen@ppshp.fi)

Ville Peltola (ville.peltola@utu.fi)

Marko Rahkonen (marko.rahkonen@soite.fi)
Soite, Keski-Pohjanmaan KS, Infektioiden torjuntayksikkö
Mariankatu 16-20
67200 Kokkola

Katariina Sivenius (Katariina.Sivenius@kuh.fi)
KYS, Medisiininen keskus
PL 100
70029 KYS

Jaana Syrjänen (jaana.syrjanen@pshp.fi)
TAYS
PL 2000
33521 Tampere